Tarsilvex
polski english

"HOTEL KRAKÓW" **** BEST WESTERN PREMIER - KRAKÓW

Adres: ul. Opolska, Kraków

Zastosowane szkło: Ipasol Platin 48/27 z sitodrukiem

Architekt: DDJM Biuro Architektoniczne

„Ambicją naszą przy tym zadaniu jest łagodnie jak w tańcu pokazać Abstrakcji, iż Jej prawdziwa ojczyzna to Funkcjonalność”.
Hotel marki Best Western Premier **** jest położony przy ulicy Opolskiej w północnej części Krakowa. Obiekt hotelowo-konferencyjny zlokalizowano w odległości czterech kilometrów od Starego Miasta, w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków- Balice oraz przy głównej arterii komunikacyjnej miasta. Przeszklone wejście hotelu znajduje się od strony ulicy Opolskiej. Budynek zaprojektowano w formie trzech modułów: wejścia, części hotelowej oraz konferencyjnej. Zaplanowano bryłę o wysokości od 5 do 18 metrów z jedną podziemną kondygnacją oraz przewidziano w środku zespołu parking. Wewnątrz znajduje się restauracja, przestrzeń rekreacyjna, ogród japoński oraz basen. Elewację budynku zrealizowano w formie ściany osłonowej, na której umieszczono abstrakcyjnie przetworzony krakowski motyw pawiego pióra.
Punktem kulminacyjnym jest dwupoziomowy, przeszklony hol główny z ogrodem, który zaplata i łączy wszystkie "nici" funkcji budynku – oprócz czysto hotelowych także konferencyjne. Przewidziane systemy pozwalają na swobodny sposób łączenia i aranżacji przestrzeni holi, sal konferencyjnych oraz restauracji.