Tarsilvex
polski english


Opis techniczny systemu WTR

Podstawowym materiałem konstrukcyjnym przeszklonych modułów są profile z MDF o gęstości 750 kg/m3 powlekane okleina naturalną, foliami aluminiowymi, drewnopodobnymi, laminatami lub malowane na kolor.

Ściany montowane są z gotowych modułów o szerokości do 1,2m i wysokości do 4,0m. Grubość ściany wynosi od 100mm do 200mm.

Moduły wypełnione są szkłem pojedynczym lub zestawem szklanym (szyby zespolone).

Dla modułów klasyfikujących się w klasie ogniowej EI 45 zastosowane są profile MDF o grubości 50mm, wypełnione szkłem ogniowym o grubości 15mm.

W modułach pełnych stosuje się płyty wiórowe o grubości 10mm wykończone obustronnie dla wersji z pojedynczą płytą lub wykończone jednostronnie dla wersji z podwójną płytą.

Istnieje również możliwość stosowania modułów kombinowanych częściowo pełnych i częściowo przeszklonych, zgodnie z wyżej wymienionymi możliwościami szklenia i wypełniania płytami.Poszczególne moduły łączone są ze sobą przy pomocy wkrętów stalowych do drewna o średnicy minimum 4,5mm i długości 35 - 70mm w odległości maksymalnie 600mm i maskowane korkami. Obwodowe profile ścianki mocowane są do ścian stałych, podłogi, sufitu, oraz ścianek gipsowo-kartonowych za pomocą kołków rozporowych.

Izolacyjność akustyczna RW ścianek wynosi od 31 dB.